Zima w WPN.

7

Nie jesteśmy częstymi bywalcami bałtyckich plaż, mimo że do polskiej linii brzegowej mamy raptem około 30 km (bo jak wiecie Szczecin jednak leży nad morzem ;). Szerokim łukiem omijamy morze w sezonie letnim – nie przepadamy za tłumami jakie wówczas nawiedzają polskie wybrzeże; ludzi wijących swe gniazda i nieprzestrzegających ogólnie przyjętych norm społecznych. Jesienią i zimą za to odwiedzamy je dość często kierując się na Wolin. To tu znajduje się nasza ulubiona plaża położona w granicach Wolińskiego Parku Narodowego.

1

W tym roku Zima nie popisała się swoimi zdolnościami, ale w poprzednich latach zdarzało się że morze zamarzało kilkadziesiąt metrów wgłąb wody a na brzegu tworzyły się wspaniałe lodowe formacje. Tatko wspomina lata, gdy było ścięte nawet do kilkuset metrów a sięgając daleko wstecz były również zimy gdy zamarzało całe.

Plaża w WPN jest naszym zdaniem najpiękniejszą w Polsce :)

2 3 5 4 7 8

Co ciekawe, jezioro Czajcze było całe pokryte grubym lodem :)

9

 

Pozdrawiam Was cieplutko ( u mnie w tym momencie za oknem  jest -4 :).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

5 Comment

 1. piękne widoki :)
  ja nad morze mam (Szczecin ;) ) mam ponad 400 km :D
  Podobnie jak Ty nie przepadam dzikich tłumów w okresie letnim. Zdecydowanie wolę wpaść poza sezonem.

  Pozdrawiam z Wielkopolski :D

  1. Aniu masz za to bliżej w góry :)
   Pozdrawiamy :)

 2. Piękne widoki, a jaki piasek czysty, chyba się tam kiedyś wybiorę bo morze znam bardziej od tej brudnej,głośnej strony;)

  1. Piasek w WPN jest piękny – drobny i w przeróżnych kolorach : fiolety, zielenie, czerwienie :) W tej części nawet latem można zaznać samotności:)

 3. Piękne zdjęcia:)

Dodaj komentarz

Website Protected by Spam Master


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.