Blog,  Codzienność

Stół z starego drewna.

Latem przystąpiliśmy do prac nad stołem Jagody i Dawida. Nowi właściciele mieszkają z nim już od paru miesięcy :) Przed Świętami Bożego Narodzenia do rodziny dołączył również stolik kawowy wykonany z starych legarów, który wbrew obawom zakolegował się z Holy. Ta z kolei okazała się niezwykle litościwa i nie ostrzy na nim pazurków… Każdy mebel ma swoją historię, czasem ciężko jest odkryć przeszłość materiału ale wiele radości sprawia nam przeistaczanie go nowy twór z przyszłością w nowych rodzinach. Śmiejcie się, ale jesteśmy bardzo zżyci z każdym mebelkiem który wychodzi spod naszych rąk :) Tak prezentuje się nasz stół z starego drewna.

1a

Tak wyglądał latem, gdy stał jeszcze u nas w pracowni.

6 7 8

A tu już kadry z nowego domu :)

ba c d

Uprzedzę Wasze pytania – to nie są podkłady kolejowe i niech Was Bóg strzeże przed znoszeniem ich do domu! Chemia którą nasącza się podkłady jest bardzo szkodliwa i okropnie cuchnie – gryzie w płuca i w oczy a tego zapachu nie w sposób się pozbyć… My wykorzystaliśmy stare bele, które prawdopodobnie pochodzą z rozebranego przez armię czerwoną kościółka. Więc na swój sposób stolik jest uświęcony i być może dlatego Holy jest dla niego łaskawsza  ;)

ba 1a

 

 Jeśli jesteście zainteresowani naszymi meblami lub macie pytania to zapraszam Was do kontaktu :) Stój i ława są już dostępne w naszym Butiku (CLIC). Radość w sercu jest olbrzymia, gdy nasze cacuszka przyjmują się w nowych domach i stają się ich integralną częścią, marzy mi się, że ich żywot nie zakończy się na jednym pokoleniu lecz będą przekazywane z pokolenia na pokolenie – ot, marzenie ebenisty ;)

 Zdrówka!  Ania :)

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website Protected by Spam Master


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.