Blog,  Codzienność,  Nasz dom

Retro sofa – nasza sofa.

Przyjechała ta której wyczekiwaliśmy. Stoi i dostraja się do wnętrza, my dostrajamy się do tego że jest a Fifi i Niko stoją z daleka – gubią podszerstek więc idzie wiosna.  Sam salon nabiera kształtu. Jeśli nie patrzę w górę i nie widzę nie wykończonego sufitu to jestem w stanie zapomnieć że remont się jeszcze nie zakończył. Nie przypuszczałam że wybór sofy będzie tak trudny i że poświęcimy na jej wytypowanie aż 3 miesiące. Nie dziwcie się nam – wybieraliśmy jedyny mebel, w który nie zamierzamy ingerować i który jest fabrycznie nowy. Jedyny który nie jest artefaktem wyszarpanym  czy to z zapomnianych przestrzeni piwnic, strychów czy schowków czy z odmętu konteneru czekającego na wywóz odpadów komunalnych.

Zależało nam by nawiązywała do naszych mebli ” odzyskanych „, by wyglądała na lekką ( zdecydowanie nóżki drewniane ), miała pikowania i posiadała funkcję spania wraz z pojemnikiem. Dla nas jest idealna – wygodna i jednocześnie świetnie zaprojektowana. Wykończenia są staranne… poważnie, jest świetna :) W tym momencie na warsztacie odnawiamy ławę która zastąpi tymczasową.

tivoli

tivoli2

tivoli3

tivoli6

projektcacko

projektcacko2

Ława nad którą pracujemy jest ofiarą osoby która być może chciała dobrze, ale jak to w życiu bywa – czyny i chęci nie chodzą w parze ;) Próbowano zeszlifować lakier szlifierką a zamiast lakieru zeszlifowano orzechowy fornir :( Potem wszystko zamalowano czarną farbą… Chyba mamy na warsztacie liście orzecha, więc nie rozpaczam – naprawimy. Mimo że sofa ma nóżki bukowe nie barwione to zdecydowaliśmy że nogi ławy będą czarne – w ten sposób chcemy nawiązać bezpośrednio do stołu. Może będzie fajnie? ;)

IMG_8225

 

 

 Poduchy Malinowe Cacko

Grafika Baron i świeczniki – nasze ;) Projekt Cacko

Filiżanki z kamionki – Scandiconcept 

Pozdrawiam! Ania

 

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

25 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website Protected by Spam Master


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.