Blog,  Codzienność,  Nasz dom

Retro sofa – nasza sofa.

Przyjechała ta której wyczekiwaliśmy. Stoi i dostraja się do wnętrza, my dostrajamy się do tego że jest a Fifi i Niko stoją z daleka – gubią podszerstek więc idzie wiosna.  Sam salon nabiera kształtu. Jeśli nie patrzę w górę i nie widzę nie wykończonego sufitu to jestem w stanie zapomnieć że remont się jeszcze nie zakończył. Nie przypuszczałam że wybór sofy będzie tak trudny i że poświęcimy na jej wytypowanie aż 3 miesiące. Nie dziwcie się nam – wybieraliśmy jedyny mebel, w który nie zamierzamy ingerować i który jest fabrycznie nowy. Jedyny który nie jest artefaktem wyszarpanym  czy to z zapomnianych przestrzeni piwnic, strychów czy schowków czy z odmętu konteneru czekającego na wywóz odpadów komunalnych.

Zależało nam by nawiązywała do naszych mebli ” odzyskanych „, by wyglądała na lekką ( zdecydowanie nóżki drewniane ), miała pikowania i posiadała funkcję spania wraz z pojemnikiem. Dla nas jest idealna – wygodna i jednocześnie świetnie zaprojektowana. Wykończenia są staranne… poważnie, jest świetna :) W tym momencie na warsztacie odnawiamy ławę która zastąpi tymczasową.

tivoli

tivoli2

tivoli3

tivoli6

projektcacko

projektcacko2

Ława nad którą pracujemy jest ofiarą osoby która być może chciała dobrze, ale jak to w życiu bywa – czyny i chęci nie chodzą w parze ;) Próbowano zeszlifować lakier szlifierką a zamiast lakieru zeszlifowano orzechowy fornir :( Potem wszystko zamalowano czarną farbą… Chyba mamy na warsztacie liście orzecha, więc nie rozpaczam – naprawimy. Mimo że sofa ma nóżki bukowe nie barwione to zdecydowaliśmy że nogi ławy będą czarne – w ten sposób chcemy nawiązać bezpośrednio do stołu. Może będzie fajnie? ;)

IMG_8225

 

 

 Poduchy Malinowe Cacko

Grafika Baron i świeczniki – nasze ;) Projekt Cacko

Filiżanki z kamionki – Scandiconcept 

Pozdrawiam! Ania

 

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

25 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Website Protected by Spam Master


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.