Blog,  Kreatywne rozwiązania,  Odnawianie mebli

Farba kredowa ambiente chalky colors .

 Farba kredowa przeżywa obecnie swój renesans. Mam wrażenie że jest to związane z bardzo dobrym marketingiem pewnej Ani  ( nie – nie mylę o sobie ;) . Nie wiem jak pracuje się na jej produktach – nie próbowałam i raczej już nie spróbuję, ponieważ na naszym rodzimym rynku znalazłam bardzo dobrą pozycję, którą chciałabym Wam przedstawić. Farba kredowa od marki Renesans ambiente chalky colors to coś co się Wam spodoba.

Uczucie towarzyszące wyczekiwaniu jest powiązane z radością i niepewnością. W moim przypadku dochodzi również lekki złośliwy uśmieszek – tabliczka informująca o Fifi jest zazwyczaj lekceważona przez nowych kurierów. Ci więc przechodzą przez furtkę – dochodzą do połowy ścieżki by stanąć oko w oko z naszą odźwierną.  Wówczas wiem że przyjechała paczka. Ujadanie Fifi połączone z wrzaskiem przestraszonego człowieka sygnalizują że czas wyłonić się z pracowni by odebrać przesyłki… a przecież można było użyć dzwonka lub klaksonu. Paczka od Renesans przybyła właśnie w takim antruażu. Całe szczęście była spora, co bezpośrednio wpłynęło na zwiększony poziom poczucia bezpieczeństwa kuriera :) Czekałam na tą paczkę z ciekawością , a niepowtarzalna aura jej dostarczenia dodała nieco pikanterii. Zabrałam paczkę do domu – czas pokazać Wam co było w jej środku.

Ambiente chalky colors – polska farba kredowa.

Markę Renesans możecie kojarzyć z moich wcześniejszych postów . To polska marka produkująca artykuły dla artystów,  która wzięła za rogi popularne od kliku lat farby kredowe.  Ambiente CHALKY COLORS to linia farb akrylowych dających w pełni matowe i kryjące wykończenie służące do stylizacji mebli. Renesans to nie tylko farby wspomniane wyżej – to cała paleta przeróżnych produktów! Od pędzli po werniksy przez akryle, oleje, akwarele, pisaki, pozłoty itp. Same smaczki :) Tak wyglądało pudło :

Akrylowe farby kredowe Ambiente CHALKY COLORS.

Farba kredowa ambiete chalky colors

To nie jest typowa farba kredowa. Jak sama nazwa mówi jej spoiną jest akryl, ale ma to swój duży plus – farba nie śmierdzi i nie psuje się. Moim zdaniem gama kolorystyczna jest ciekawa – do dyspozycji mamy 28 delikatnych barw. Producent wzbogacił całą gamę nie tylko o woski barwione ( służące do stylizacji i zabezpieczania powierzchni ) ale i o materiały dodatkowe. Mam tu na myśli np. blocer czy podkład związujący. Moim zdaniem fajna opcja – nie zostajemy sami w wypadku przebarwień przebijających przez farbę.

farba kredowa ambiente chalky colors

Farby akrylowe FLOW

Farba akrylowa flow  to jest coś ciekawego! Pierwsza wykonana przeze mnie czynność to sporządzenie paletki barwnej. Producent na opakowaniu  napisał, że farba jest mocno matowa… i to się zgadza :) Nigdy nie miałam okazji ich używać – dla mnie to nowość, ale mam już pewne przemyślenia. Wydaje mi się, że mogą być one uzupełnieniem farb kredowych – obie rodziny są matowe… FLOW są jednak żywe i wyraziste.  Trochę przywodzą mi na myśl tempery, ale te są elastyczne – nie kruszą się i mocno trzymają podłoża. Tu mamy do wyboru 33 barwy zamknięte w opakowaniach  50ml. Same słoiczki też są fajne – twarde, szczelne z ładną typografią :)

farba kredowa ambiente chalky colors

farba kredowa ambiente chalky colors

Pędzle RENESANS

W tej kwestii jestem lekkim ignorantem. Od zawsze używałam tych niskobudżetowych -nie zależnie od wykonywanej techniki. Tu dostałam do pracy pędzle  – cacuszka! Z delikatnym włosem, dokładnie przycięte… Raczej syntetyki, choć pewności nie mam. Jestem ciekawa czy praca nimi będzie przyjemniejsza, łatwiejsza…?

farba kredowa ambiente chalky colors

Złoto, srebro i miedź.

W tym wypadku Renesans zaskoczył mnie ilością swoich produktów imitujących złoto, srebro i miedź! Do wyboru mamy nie tylko kilka odcieni złota czy innych „metalowców” ale i sposób ich aplikacji – od substancji lejących, przez pasty po spray. Niestety w tym świetle nie byłam w stanie pokazać Wam dokładnie koloru i połyskliwości ale zamierzam użyć ich w kilku kolejnych projektach więc na pewno je zauważycie :)

art&grafik

pozlota

akryl renesans

Masa mikowa, masa pumeks, werniks aksamitny dotyk.

Tu również nie wiem co napisać. Wykonałam parę prób i mam swoje spostrzeżenia i pomysły… Myślę że jeszcze za wcześnie na dzielenie się nimi, ale na pewno je wykorzystam do stylizacji – mają ogromny potencjał!

 To by było na tyle jeśli chodzi o omówienie mega paczki :)

  Dostaję od Was dużo zapytań w sprawie farb Ambiente Chalky Colors, dlatego cieszę się, że Renesans z entuzjazmem wszedł w wspólną akcję. Jeszcze nie zdradzę Wam szczegółów , ale jestem przekonana że będziecie zadowoleni…. :) Ale póki co … cisza, nic więcej Wam nie zdradzę! :)

Buziaki!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

22 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website Protected by Spam Master


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.