Blog,  Powsinoga

Powsinoga po raz pierwszy!

Nie pokażę Wam zdjęć z pięknych, gorąc, krajów, bo tego typu miejsca na pewno większość z Was już widziała. Na zdjęciach, w broszurach lub po prostu na własne oczy. A przyznajcie się szczerze – ilu z Was poznało tajemnice okolic w których mieszka? Nie, nie, nie -nie zakładajcie z góry, że nie macie już nic do odkrycia! Zawsze jest jeszcze ” coś”! Moje ” coś” pokażę Wam dziś – te miejsca mijamy prawie każdej niedzieli, gdy odwiedzamy rodziców.

1

Mieszkam w pięknej okolicy i nie wyobrażam sobie przeprowadzki do miejsca oddalonego o 200 km w każdym z kierunków. To tu się urodziłam i tu pragnę żyć – na przekór przeciwnościom czy skretyniałym politykom. Ot, tu jest mój dom i nie pozwolę się wykurzyć. Miejsca które Wam dziś pokażę są częścią mojej codzienności i echem tego, co było. Ziemie te zamieszkiwała przed wojną ludność niemiecka, niestety w większości ślady ich bytności zostały skutecznie wymazane. Osoby napływowe nie uszanowały tego co tu zastały – niestety.

Radaczewo. Mała wieś w naszym województwie. Na granicy wsi, w lekkim odosobnieniu stoją ruiny – nie wiem, czy kościoła czy kapliczki. Piękne,kamień przeplatany cegłą. Stoją w odosobnieniu, w zaroślach – obrośnięte bluszczem. Za ruinami budynku znajdziecie kolejne ślady przeszłości – pozostałości grobów.

2 3567

 

Niezwykłe?

Na drugi ogień Lipka – wieś z pięknym dojazdem :) Wzdłuż drogi rosną stare ( a jakże :) lipy. Większość z nich jest już pomnikami przyrody. Słuchajcie, jeśli będziecie w okolicy musicie zobaczyć te piękne drzewa! Są ogromne, majestatyczne!

89

Z tego co się dowiedziałam kościół jest zniszczony od czasów II wojny światowej. Ukrywał się na niej snajper – ale nie mam pojęcia której ze stron. Nigdy nie odbudowany – szkoda :(

10 11 12

Chciałabym pokazać Wam wszystkie zapomniane perełki w moim ukochanym miejscu. Jest ich naprawdę wiele! Staruszki bez szans na powtórną drugą młodość…

Pozdrawiam, Ania.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website Protected by Spam Master


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.