Powsinoga po raz pierwszy!

5

Nie pokażę Wam zdjęć z pięknych, gorąc, krajów, bo tego typu miejsca na pewno większość z Was już widziała. Na zdjęciach, w broszurach lub po prostu na własne oczy. A przyznajcie się szczerze – ilu z Was poznało tajemnice okolic w których mieszka? Nie, nie, nie -nie zakładajcie z góry, że nie macie już nic do odkrycia! Zawsze jest jeszcze ” coś”! Moje ” coś” pokażę Wam dziś – te miejsca mijamy prawie każdej niedzieli, gdy odwiedzamy rodziców.

1

Mieszkam w pięknej okolicy i nie wyobrażam sobie przeprowadzki do miejsca oddalonego o 200 km w każdym z kierunków. To tu się urodziłam i tu pragnę żyć – na przekór przeciwnościom czy skretyniałym politykom. Ot, tu jest mój dom i nie pozwolę się wykurzyć. Miejsca które Wam dziś pokażę są częścią mojej codzienności i echem tego, co było. Ziemie te zamieszkiwała przed wojną ludność niemiecka, niestety w większości ślady ich bytności zostały skutecznie wymazane. Osoby napływowe nie uszanowały tego co tu zastały – niestety.

Radaczewo. Mała wieś w naszym województwie. Na granicy wsi, w lekkim odosobnieniu stoją ruiny – nie wiem, czy kościoła czy kapliczki. Piękne,kamień przeplatany cegłą. Stoją w odosobnieniu, w zaroślach – obrośnięte bluszczem. Za ruinami budynku znajdziecie kolejne ślady przeszłości – pozostałości grobów.

2 3567

 

Niezwykłe?

Na drugi ogień Lipka – wieś z pięknym dojazdem :) Wzdłuż drogi rosną stare ( a jakże :) lipy. Większość z nich jest już pomnikami przyrody. Słuchajcie, jeśli będziecie w okolicy musicie zobaczyć te piękne drzewa! Są ogromne, majestatyczne!

89

Z tego co się dowiedziałam kościół jest zniszczony od czasów II wojny światowej. Ukrywał się na niej snajper – ale nie mam pojęcia której ze stron. Nigdy nie odbudowany – szkoda :(

10 11 12

Chciałabym pokazać Wam wszystkie zapomniane perełki w moim ukochanym miejscu. Jest ich naprawdę wiele! Staruszki bez szans na powtórną drugą młodość…

Pozdrawiam, Ania.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

14 Comment

 1. Magiczne miejsca, podzielam Twój zachwyt i miłość do wędrówek i odkrywania zapomnianych perełek! <3

  1. Kasiu wiesz co dobre :)))

 2. Piękne! Dziękuję za cudowne zdjęcia! :)

  1. Home-in cieszę się, że się podobają :)

 3. Widzę, że wzięło nas ostatnio na podobne wpisy ;)
  U mnie też kilka zdjęć okolicy, w której mieszkam.
  Muszę przyznać, ze ta którą pokazujesz jest bardzo malownicza.
  Podobnie jak Ty nie chciałabym się przeprowadzić w inne miejsce.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Ania

  1. Aniu mam nadzieję, że nie będziemy do tego zmuszone! Trzeba walczyć o swoje miejsca :) Maj jest tak piękny, że watro pokazywać wszystkie te piękne miejsca :) Pozdrawiam Aniu :)))

 4. Jejku, az mi sie serce scisnelo na widok szpaleru lip. Tesknie za takimi widokami i Polska. Dla mnie zadne dzielo sztuki , architektury etc. nie dostarczy takich emocji jak szpaler starych drzew, widok ze szczytu gorskiego etc. Szkoda, ze niszczymy to wszystko w pogoni za ‚miec wiecej’… Pozdrowienia z Luksemburga ( Baron jest cudny!)

  1. Witam Pani Agnieszko! Bardzo mi miło, że zostawiła Pani u mnie swój ślad :) Chyba mamy tak samo – co wiedzę piękne, stare drzewo pytam Przemka o jego wiek. Wtedy dostaję odpowiedz, czy sadzone przed pierwszą a może i drugą wojną…. Uwielbiam drzewa z krzywymi konarami, a te lipy właśnie takie są – przepiękne.
   Cieszę się, że Baron znalazł u Pani swój nowy dom :) Niech wrośnie w rodzinę! Pozdrawiam i ściskam :)))

 5. bardzo piękna okolica:)

 6. Jakie przecudne zdjęcia! Ta zieleń jest przepiękna! Kocham to miejsce!

 7. Nie bez kozery mówi się, że zieleń koi. Maj to miesiąc ładowania baterii. Wspaniały widok gdy wszystko budzi się do życia. Stary kamień i ta symbioza działa człowieka i wszechwzierającej się zieleni ma niepowtarzalny urok.

  1. Majowa zieleń ma niepowtarzalny odcień :) Magdo, u mnie trwa właśnie remont pracowni – jak opadamy z sił i trochę przytłacza nas ten wszędobylski kurz wybawieniem staje się właśnie ta zieleń za oknami ;)

 8. Urokliwe miejsca. Bardzo takie lubię ruiny, nad którymi unosi się historia;)

  1. Kamilu my też uwielbiamy :)

Dodaj komentarz

Website Protected by Spam Master


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.