Blog,  Powsinoga

Powsinoga po raz pierwszy!

Nie pokażę Wam zdjęć z pięknych, gorąc, krajów, bo tego typu miejsca na pewno większość z Was już widziała. Na zdjęciach, w broszurach lub po prostu na własne oczy. A przyznajcie się szczerze – ilu z Was poznało tajemnice okolic w których mieszka? Nie, nie, nie -nie zakładajcie z góry, że nie macie już nic do odkrycia! Zawsze jest jeszcze ” coś”! Moje ” coś” pokażę Wam dziś – te miejsca mijamy prawie każdej niedzieli, gdy odwiedzamy rodziców.

1

Mieszkam w pięknej okolicy i nie wyobrażam sobie przeprowadzki do miejsca oddalonego o 200 km w każdym z kierunków. To tu się urodziłam i tu pragnę żyć – na przekór przeciwnościom czy skretyniałym politykom. Ot, tu jest mój dom i nie pozwolę się wykurzyć. Miejsca które Wam dziś pokażę są częścią mojej codzienności i echem tego, co było. Ziemie te zamieszkiwała przed wojną ludność niemiecka, niestety w większości ślady ich bytności zostały skutecznie wymazane. Osoby napływowe nie uszanowały tego co tu zastały – niestety.

Radaczewo. Mała wieś w naszym województwie. Na granicy wsi, w lekkim odosobnieniu stoją ruiny – nie wiem, czy kościoła czy kapliczki. Piękne,kamień przeplatany cegłą. Stoją w odosobnieniu, w zaroślach – obrośnięte bluszczem. Za ruinami budynku znajdziecie kolejne ślady przeszłości – pozostałości grobów.

2 3567

 

Niezwykłe?

Na drugi ogień Lipka – wieś z pięknym dojazdem :) Wzdłuż drogi rosną stare ( a jakże :) lipy. Większość z nich jest już pomnikami przyrody. Słuchajcie, jeśli będziecie w okolicy musicie zobaczyć te piękne drzewa! Są ogromne, majestatyczne!

89

Z tego co się dowiedziałam kościół jest zniszczony od czasów II wojny światowej. Ukrywał się na niej snajper – ale nie mam pojęcia której ze stron. Nigdy nie odbudowany – szkoda :(

10 11 12

Chciałabym pokazać Wam wszystkie zapomniane perełki w moim ukochanym miejscu. Jest ich naprawdę wiele! Staruszki bez szans na powtórną drugą młodość…

Pozdrawiam, Ania.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Website Protected by Spam Master


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.