Blog,  Projekty DIY

Pomysł na kubek!

 W końcu usiadłam. W ciągu ostatnich tygodni dużo się działo i wiele się zmieniło :) Udało się nam wyremontować pracownię, no może nie do końca zrobiliśmy wszystko, ale znikły te elementy, które skutecznie podnosiły ciśnienie ilekroć na nie spojrzałam. Oj! Jak ważne jest otoczenie w którym się pracuje :) Tak więc jestem z głową pełną nowych pomysłów, a oto jeden z nich – akwarelowe kubki! Pokażę Wam jak je wykonać :)
Aby wykonać takie  ” nadruki ” potrzebujecie:

  • Kubek, filiżankę, wazonik – cokolwiek! Na pewno wyjdzie na wszystkim :)
  • Miseczkę z czystą wodą. Jej wielkość zależy od przedmiotu który będziecie malować.
  • Lakier do paznokci. Kolor dowolny, ja wybrałam czarny, najgorszy jaki miałam w kolekcji ( uh, strasznie uszkodził mi płytkę paznokcia, niech się teraz do czegoś przyda! )
  • wykałaczka

 

a

 Na taflę wody nakładam lakier – pędzelkiem lub nalewając, uważajcie tylko, żeby nie opadł on na dno – dzieje się tak wtedy, gdy za duża kropla spadnie do naczynka. Na tafli wody będą powstawały plamki lakieru, wykałaczka jest po to by je porozbijać w momencie gdy są stłoczone w jednym miejscu i są zbyt intensywne. U mnie wyglądało to następująco:

c

Teraz pomalutku i delikatnie wkładamy kubki – wcześniej możecie przemyć je zamazywaczem lub innym produktem odtłuszczającym powierzchnie. Lakier przywrze do tej wysokości do której zanurzycie swój przedmiot.

b

Ta dam!!!

Okej, teraz pozwalamy im wyschnąć :)

d
gh

Piękne są! Połączenie bieli i czerni to moje ulubione zestawienie :) Żywotność ” nadruku ” jest uzależniona między innymi od jakości lakieru – na pewno w zmywarkach myć ich nie wolno. Zastanawiamy się z Przemkiem czy nie użyć by farb, które utwardzają się po wypaleniu …. Musimy spróbować, bo efekt bardzo się nam podoba ;)

i

Przeszły test bojowy, pierwsza kawa za nami ;)

Pozdrawiam, Ania z kubkiem kawy :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

26 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website Protected by Spam Master


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.