Blog,  Codzienność,  Kreatywne rozwiązania,  Nasz dom,  Projekty DIY

Ombre.

To był szybki strzał – zajęcie na „międzyczas”. Doniczki diy z efektem ombre wykonane z pomocą farb kredowych tłukły sie w tyle głowy od kilku dni. Farby miałam pod ręką – do wyboru do koloru – doniczek za to permanentny brak.

Od wczesnej wiosny poluję na stare terakotowe donice. One maja swój unikatowy klimat – coś co mogła bym przyrównać do patyny, osadza się z czasem na ściankach, a ich prosta forma podkreśla piękno roślin.  Znalazłam w Leroy Merlin linię produktów, która ma potencjał sprostać moim wymaganiom. Jest to produkt z serii najtańszych dostępnych w tej sieciówce ( 1,70 zł/sztuka ). Mowa o tym — > KLIK. Zabrałam dwa egzemplarze dobierając do nich roślinki i ruszyłam do kasy.

ambiente chalky colors

ambiente chalky colors 2

ambiente chalky colors

Farby kredowe świetnie nadają się do dekorowania doniczek terakotowych nieszkliwionych. Ich powierzchnia jest matowa co sprzyja przywieraniu farby. Powstało wiele ciekawych pomysłów na doniczki diy. Ja założyłam, że zespolę kolorystycznie salon z kuchnią. W tym pierwszym jest sporo granatów więc doniczki stojące na kuchennym stole zyskały wykończenie w wspomnianej barwie. Chciałam też odrobinę nacieszyć się farbami więc zdecydowałam się na efekt ombre. Dobry pomysł, bo poza samą frajdą malowania mogłam użyć więcej kolorów nie decydując się na jeden :)

Wieki temu po raz ostatni ucierałam swoją farbę kredową – ostatnio nie miałam okazji korzystać z jej dobrodziejstw, więc moje zapasy białej bazy zepsuły się.  Po otwarciu słoiczka mój nos zaatakowała wściekła woń, której cząsteczki składowe najprawdopodobniej były już na etapie wynalazku koła lub stawiania piramid – życie w każdym razie w nim kwitło. No cóż, sięgnęłam po słoiczki Ambiente Chalky Colors –  te były ok.

Farby Renesansu to chyba bardziej akryle ale o kredowym wykończeniu i szczerze mówiąc dla osoby która nie malowała wcześniej prawdziwymi kredowymi nie będzie różnicy.  Farby należy utrwalać woskiem, by nadać im dodatkową ochronę, ja moich doniczek nie jednak nie zabezpieczyłam.

ambiente chalky colors 3

ambiente chalky colors 4

ambiente chalky colors 5

 

Begonia jak widać na załączonych obrazkach puściła korzonki, muszę pomyśleć o wsadzeniu jej w ziemię. Cieszę się, bo jest to pierwsze moje udane rozmnarzanie roślin – ma się te nadnaturalne zdolności :)

Moje ombre w wydniu live :

 

Pozdrawiam, Ania!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website Protected by Spam Master


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.