Blog,  Odnawianie mebli,  Praca z drewnem

Odnawiamy! Towarzysz z dzieciństwa.

 Chyba każdy z Was miał taki mebel, który był z Wami odkąd sięgacie pamięcią. Ja mam kilka, ale największą sympatią darzę dwa taborety. To z nich budowałam namioty ( wystarczyło przykryć je kocem ;), to one pozwalały sięgnąć to co nie było przeznaczone dla moich rąk, to z nich spadałam z hukiem na ziemię, gdy wspinałam się z siostrą po futrynie drzwi… Przeżyły nie jedną przeprowadzkę, nie jeden remont i bardzo prawdopodobne że i u Was w domu macie lub mieliście podobne. Czas je reaktywować!

1

Pamiętam, jak tatko je kiedyś odnawiał, miałam wtedy może z 5 lat – doczekały się nowego image w postaci stylowej brązowej lakierobejcy. W gimnazjum obkleiłam siedziska samoprzylepną folią imitującą drewno (chciałam zakryć okropną białą laminowaną płytę z licznymi uszczerbkami), po czym przez długie lata nikt nic z nimi nie robił.

IMG_3157

Nogi są sosnowe – żadna rewelacja, tym bardziej, że były poobijane – poszły w czarną matową farbę. Siedzisko wyrzuciłam, bo nienawidzę płyt laminowanych, zmienił się również jego kształt. Kwadrat w drewniane koło :) Frezarka poszła w ruch! Dużo łatwiej jest wyfrezować koło, niż wyciąć je za pomocą wyrzynarki, kto próbował ten wie o co chodzi.

IMG_3191IMG_3193

Tu pojawia się najlepsze :) Pamiętacie jak wspominałam Wam o wałkach malarskich?  Oszalałam na ich punkcie! W mojej głowie zaistniało istne szaleństwo…. Znalazłam jedną firmę zajmującą się wytwarzaniem tych cacek :) Kochani, tu wspomnę, że mam dla Was niespodziankę! Ale, ale – musicie uzbroić się w cierpliwość ;)

Efekt końcowy:

IMG_3276IMG_3287IMG_3281

Siedzisko: biała bejca, wałek malarski dekoracyjny zabezpieczone bezbarwnym woskiem (tym moim :). Jak widzicie doszła biała farba na wspornikach. Największy mój błąd ostatnich tygodni! Nie polecam Wam Śnieżki emalii olejno-ftalowej, kiepsko kryje, długo schnie i okropnie spływa…  To moje pierwsze niezadowolenie z tej marki :/

Mam nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu uda mi się zaprosić Was do wspólnej zabawy :)

Pozdrawiam, Ania :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

29 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website Protected by Spam Master


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.