Blog,  Projekty DIY

Markowanie ubytków.

Remont naszego domu został na okres zimy zawieszony. Nie oznacza to jednak, że całkowicie zapomnieliśmy o uroku prac remontowych, o nie  :) Po prostu obszar manewrowy przeniósł swój środek ciężkości i obecnie zmagamy się z domem rodziców. Ostatnio pokazałam Wam odnawianie boazerii, która w obecnej formie jest już z nami od około dwóch miesięcy. Wy również dzieliliście się ze mną swoimi doświadczeniami z odnawianiem tego subtelnego akcentu minionego wieku. Najwięcej problemów przysparzają wszystkim pęknięcia w szczelinach, ale bez obaw – znalazłam ratunek :)

1
Obecnie przedpokój wygląda następująco. Przemek w ostatnim tygodniu zrobił nowy wieszak na odzież wierzchnią. Przy wejściu do salonu zauważyłam szczeliny o których pisaliście (na wysokości oczu przez co są bardzo widoczne ). Nie powstały one jednak na wskutek pracy drewna, są efektem niechlujności osoby montującej boazerię. Gdy wszystko było w starym wykończeniu szczeliny były niewidoczne.

Znacie Polubisz Remont ? Jeśli chodzi o sprawy remontowo – budowlane szukamy porad w odmętach internetu i od czasu do czasu uda się nam znaleźć coś interesującego.  Tam znaleźliśmy informacje, które nakierowały nas na czyste rozwiązanie problemu szczelin. Soudal wprowadził na rynek rodzinę produktów Fixall , która charakteryzuje się dużą przyczepnością i rozciągliwością w trzech płaszczyznach. Nie wiem czy wiecie, ale drewno ma to do siebie że ciągle pracuje – zwiększa i zmniejsza swoją powierzchnię w zależności od pory roku tj wilgotności i temperatury powietrza. To dlatego pojawiają się te nieszczęsne szczeliny w odnowionej boazerii – powłoka lakiernicza nie pracuje wraz z drewnem.  Nam z pomocą przyszedł właśnie Fixall. Tak wiem, że główną jego funkcją jest klejenie, ale  w miejscu uszczelniacza sprawdzi się również znakomicie :) Do wyprowadzenia ubytków potrzebujecie:

2

Nam zależało na fixala-u w białym kolorze aby ładnie scalił się z barwą boazerii i wypełnił ubytki.  Potrzebujecie również rękawiczek sylikonowych, gumowych lub nitrylowych. Wprowadzacie masę w szczeliny za pomocą pistoletu, następnie ściągacie nadmiar preparatu. Woda z mydłem zapewni Wam „ ślizg „ i równe rozprowadzenie preparatu na całej długości szczeliny. Niektórym z Was takie markowanie ubytków może wydawać się rozwiązaniem krótkotrwałym, ale uwierzcie że tak nie jest. Masa ta nie żółknie ( ja mam białą , ale fanie jest mieć również pod ręką tą bezbarwną ), nie kruszy się i nie wietrzeje, a do tego ma właściwości klejące.  345

Przemek jest tym rodzajem człowieka, który lubi poszukiwać rozwiązań nieoczywistych.  Po prawdzie – to szczęście mieć takiego faceta bo chyba wszystko jest w stanie naprawić. Miał jedynie przykleić listwy przypodłogowe zamontowane parę lat temu przez  „fachowców”. „ Fachowcy” montowali je według swojego autorskiego pomysłu – wiercili otwory w ścianach a zamiast wkładać w nie kołki listwy montowali na wkręty do regipsów….  Dlatego właśnie lepiej samemu pochylić się nad swoim domem, zakasać rękawy i samemu coś naprawić :)

67

Zdrówka życzę :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website Protected by Spam Master


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.