Blog,  Projekty DIY

Konar, baba i sznur. Lampa!

Kurcze! U Was ostatnie dni również były istnym szaleństwem? Zaczynając od pogody, która była zimowa i wietrzna – burza śnieżna przetoczyła się nad naszym domem! Jejej, mam duży obsuw w terminarzu – nie byłam fizycznie w stanie ze wszystkim zdążyć, nawet gdyby doba trwała 32 h…

Mam dla Was pomysł na lampę – niecodzienną, tanią i zjawiskową! Ja z moją troszkę się pośpieszyłam, bo nie mam ( jeszcze ) gdzie jej powiesić, choć nasuwa mi się jeden pomysł ;) Póki co rezyduje w foli stretch i czeka na koniec remontu.

7

Tak, w końcu udało mi się zrealizować ten projekt – chodził za mną długie miesiące. Ostatnio nabrał na sile, bo wszędzie w sklepach otaczały mnie formy do bab, niestety nie tak duże jakbym tego chciała. Więc:

  • 3x forma do bab
  • 3x oprawka
  • 4m kabla ( ja mam dwużyłowy)
  • 3m liny
  • puszka
  • konar
  • spray i wosk do bielenia
  • wiertarka

12

Zaczynamy od wyznaczenia środka na spodkach foremek – w tym miejscu będzie trzeba wywiercić otwory pod oprawkę. Zaczynając od małego wiertła po średnie, aż do docelowego rozmiaru – dzięki temu wiertło Wam nie będzie uciekać na boki, a otwór będzie zgrabny i ładny – ot w sam raz pod kabel ;)

Mam słabość do czerni, a już w połączeniu z matowym wykończeniem – hmmm…. Sama słodycz! Dtego często używam tego zestawienia, ale raczej w dodatkach – tak by była dopełnieniem a nie dominantą we wnętrzu. Tu zdecydowałam się na czarne matowe formy do bab. Na polskim rynku bez problemu dostaniecie spray’e z matowym wykończeniem, ale UWAGA! By farba rzeczywiście była w macie lub w satynie nanoście ją cienkimi warstwami i pozwólcie każdej wyschnąć. Nie śpieszcie się i nie „zapsikujcie” powierzchni za jednym razem – farba musi się dostatecznie utwardzić, dzięki czemu nie będzie podatna na zarysowania czy odpryski. Zawsze matujcie przedmioty papierem ściernym lub watą stalową, przed nałożeniem farby. ZAWSZE!

34

Przeciskamy kabel przez wywiercony w formie otwór i podłączmy do oprawki. W konarze, który będzie głównym elementem konstrukcyjnym wywiercamy trzy otwory – pod każdą z oprawek na grubość kabla. Warto również zaopatrzyć się w starą puszkę po farbie. Po jej przecięciu i zrobieniu otworów pod sznur idealnie sprawdzi się w roli puszki maskującej – swoją również pomalowałam czarnym matem ;) A no tak! Czarne matowe zakończenia kijaszka ;) Mocujemy linę – jest lampa!

65

To w tym właśnie momencie mój aparat zgubił zoom i ostrość!  To dlatego reszta zdjęć zrobiona jest telefonem komórkowym… Grunt, że jest lepszy niż aparat w moim pierwszym telefonie :)

8910

Witam w naszej pracowni :) W tle widzicie krzesła Matuli, są piękne i od roku czekają na skończenie – ale mam plan! Mamuś, po świętach się za nie wezmę! Słowo :)

Kochani! Pierwszego kwietnia miałam podać na blogu tożsamość nowego właściciela wałków, niestety nie miałam fizycznej możliwości tego zrobić, Przepraszam Was i ogłaszam: wałek powędruje do Beatki! Mam nadzieję, że wykorzystasz go w 110 % ;)

Kochani, niech te Święta będą dla Was czasem wytchnienia i odpoczynku :) Niech szerokim łukiem omijają nas nadprogramowe kilogramy i zgaga! Życzę tego Wam z całego serducha ( i sobie też ;).

Pozdrawiam, Ania!

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

31 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website Protected by Spam Master


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.