Blog

Gatunek na wymarciu.

W moim rodzinnym domu nigdy nie cierpiałyśmy na brak czegokolwiek, żaden sprzęt nie był długo popsuty, a fronty szafek zawsze wisiały na swoim miejscu. Tata czuwał. Jego zakątek na narzędzia był zawsze uporządkowany, choć każda z nas wiedziała, że rządziły tam inne prawa natury. Nic Tam nigdy nie ginęło, wszystko miało swoje miejsce. Tak, moja mama ma szczęście, ja również. Spod skrzydeł ojca wyfrunęłam w ramiona równie zaradnego mężczyzny. Zbuduje dom, naprawi co zepsute, zamontuje co trzeba, dogada się z kim powinien i jeszcze chętnie ugotuje coś dobrego. Jest mistrzem w parzeniu kawy, szczególnie tej porannej… Niestety nie każda kobieta może się pochwalić takim mężczyzną przy swoim boku. Ja mogę, więc się chwalę. Tym co nie mogą współczuję.

misek

Ostatnio opisałam na facebooku pewną żenującą sytuację, którą zaobserwowałam na zakupach. Chodziło o moment w którym mężczyzna w wieku 25-30 lat chciał kupić taśmę dwustronną do przymocowania półki na książki… O tym, że taśma nie jest idealnym rozwiązaniem dowiedziałam się już dawno, chyba w czasie gdy i przyklejanie czegokolwiek na ślinę do zeszytu przestało mieć sens. Życie uczy. Wiem, że nie każdy urodził się z talentem do majsterkowania czy z myślą techniczną, ale umiejętność przytwierdzenia półki do ściany to już życiowe minimum.

Kurcze! Niech szkarłatem obleje się twarz ojca tego młodego mężczyzny, który nie zapoznał dziecka swego z wiertarką!. Niech spalą się ze wstydu oblicza nauczycieli techniki ze wszystkich poziomów edukacji!

Umiejętność posługiwania się prostymi narzędziami pozwoliła naszym przodkom przeżyć. Teraz nadeszła cofka. Prawdziwi Mężczyźni – jesteście na wyginięciu….

Pozdrawiam, Ania.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

12 komentarzy

 • Ana

  Ufff…jestem podobną szczsciarą :) do dziś kiedy wchodzę do warsztatu taty w garażu to czuję się jak w tajemniczym ogrodzie :) Uwielbiałam tam z nim przesiadywać…a Męża mam złotą rączkę, wszystko umie zrobić – jak mój tata :) W końcu to prawda, że wybieram sobie mężów na podobieństwo tatusiów :)

 • Dawid

  To fakt mało takich. Trzeba chcieć i przede wszystkim to lubić :) Prawdziwy facet powinien ogarniać takie nawet najprostsze rzeczy a nie wołać majstra by mu kontakt zamontować.

 • ewa

  Ja nie mam w domu drwala. Umie zawiesić półkę, ale nie lubi tego zbytnio. Nie mam mu za złe. Każdy ma inne umiejętności i pasje. A on nie potrzebuje do życia umiejetnosci robienia mebli. Moja koleżanka ( zona stolarza) powiedziała kiedyś, że facet powinien sam umieć zrobić, albo zarobić na to by zapłacić komuś za zrobienie. I coś w tym jest :)

  Pozdrawiam

  • Projekt Cacko

   Ewo, jak potrafi mimo, ze nie lubi to i tak wiesz ze jest w stanie to zrobić. Z tymi specjalistami jest różnie, powiem szczerze że w ciagu ostatniego roku nie poznałam klientki która byłaby zadowolona ze swoich fachowców :( wydać tyle kasy a potem najmować innych żeby naprawili to ci tamci skaszanili. Fajnie jest zarabiać kupę kasiory, ale niektóre umiejętności są niezbędne- tak nas wychowali dziadki, którzy przeżyli wojnę i byli zdani na siebie. Pozdrawiam :)

 • Ania

  Rzeczywiście tacy faceci są na wymarciu, ale w Polsce nie jest tak źle….Na Zachodzie już takich mężczyzn nie ma…tamci zza granicy potrafią tylko zadzwonić po specjalistę, złotą rączkę:)…mogą jedynie nadrabiać robieniem kawy:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website Protected by Spam Master


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.