Blog,  Nasz dom,  Remonty

Farby Styline.

Zgadzam się z tezą, że samodzielny remont nie jest łatwy. To często proces , któremu towarzyszy zmęczenie, złość, znudzenie i brak wiary w własne możliwości. Proces ten – jak wszystko – się jednak kończy i to efekt finalny będzie podsumowaniem naszych działań. Warto jest więc, przed podjęciem działania odpowiednio zaplanować swoją pracę – zastanowić się nad efektem który chcemy osiągnąć oraz nad doborem odpowiednich materiałów. Wówczas zaoszczędzimy sobie nerwów i nie zmarnujemy zakupionego materiału. Dziś chciałabym zaprosić Was na wpis połączony z filmem. Wraz z Sis wykonałyśmy samodzielnie lamperię w jej mieszkaniu :) Pokażę Wam nasz proces twórczy oraz farby STYLINE na które się zdecydowałyśmy.

Bazą wyjściową był przedpokój z zdjęcia poniżej. Wcześniejsza właścicielka miała na ścianach tapetę oraz lamperię wykonaną z drewna sosnowego. Całe pomieszczenie wymagało remontu. Zdemontowaliśmy boazerię, zbiliśmy ściany i położyliśmy nową elektrykę. Sufit został obniżony, dzięki czemu udało się nam zakryć rury i ujednolicić płaszczyznę sufitu. Bardzo ważnym elementem całego mieszkania jest stara, przedwojenna stolarka drzwiowa, która również wymagała renowacji. Niestety – to ubytki w drewnie i jego spękanie poniekąd narzuciło nam kierunek w którym powinniśmy podążać. Agata zdecydowała się na kolor kryjący, aby ukryć wszystkie elementy dorabiane i złą kondycję stolarki. To wówczas narodził się pomysł by kolor z drzwi przenieść również na ściany nawiązując do tak popularnej niegdyś lamperii – a ponieważ i wcześniej takowa się tu znajdowała uznałyśmy że poniekąd zatoczymy koło :)

Problemem okazało się same dobranie odpowiedniego produktu a raczej jego koloru do poszczególnych materiałów. Musiałyśmy tak dobrać kolory chemii do drewna jak i tej do ścian by kolor był jak najbardziej zbliżony a jednocześnie nie ucierpiała jakość. Nasz wybór padł na markę Styline, którą kojarzyłam już wcześniej za sprawą producenta – firmy Bolix.

Marka Styline oferuje bardzo szeroką gamę produktów dedykowaną do różnych powierzchni, w tym do drewna i ścian właśnie :) Mogłyśmy więc zamówić farby dokładnie w tych samych kolorach w jednym miejscu – bez czasochłonnego szukania i opierania się na różnych próbnikach kolorystycznych.

Nasz wybór padł na dwa produkty – Ceramic Strong ( na ścany ) oraz na Enamel Style Matt ( na stolarkę drzwiową ). Farba ceramiczna jest ciekawym rozwiązaniem – jest odporna na ścieranie dzięki czemu łatwiej będzie można zadbać o przestrzeń tak często używaną i narażoną na zabrudzenia. Aby podkreślić historyczny wydźwięk mieszkania zdecydowałyśmy się na listwy sztukateryjne. Wyposażone w farby, wałki, i listwy ruszyłyśmy do pracy.

Cały proces naszych zmagań możecie zobaczyć na powyższym filmie, do czego gorąca Was zachęcam. W nim zobaczycie nie tylko malowanie ścian, ale i proces kładzenia listew sztukateryjnych :) W kilku słowach jednak chciałabym przedstawić moją opinię na temat farb marki Styline.

  • Farby są bardzo wydajne. Mimo że przeliczałyśmy zapotrzebowanie na materiał i dodałyśmy go trochę na zapas ( aby na pewno nie zabrakło ) , to zostało nam bardzo dużo farby…. Bardzo dużo.
  • Farba jest rzeczywiście niekapiąca! Nasze ubrania nie zaliczyły żadnych plam, mimo że malowałyśmy również sufi :D
  • Jest niemal bezwonna, dzięki czemu sama praca była niemęcząca i bardzo przyjemna.
  • Krycie jest zaskakujące!
  • Farba schnie naprawdę szybko – po 2 h można nakładać kolejną warstwę!
  • Są to produkty z bogatą gamą kolorystyczną

Na efekt finalny musicie jeszcze poczekać – choć ściany są już gotowe to stolarka wciąż czeka na malowanie. Dopiero gdy uda się nam zakończyć prace związane z drewnem przedpokój nabierze docelowego wyglądu :)

Czy mieliście wcześniej do czynienia z tą rodzimą marką farb? Jeśli tak – jakie są Wasze opinie? My jesteśmy pozytywnie zaskoczone łatwością pracy z materiałem tego producenta :)

Pozdrawiam, Ania!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

24 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website Protected by Spam Master


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.