Blog,  Nasz dom

Chcę wieś! Moje rozmyślania o tym co przed nami.

Przez ostatni rok unikałam pięknych wnętrz – za każdym razem niepotrzebnie się nakręcałam na działanie celem jak najszybszego wprowadzenia się do siebie. Owocowało to głównie w moje złe decyzje a u Przemka w ból głowy spowodowany moim marudzeniem. Nie bez powodu dziadkowie powtarzali mi jak mantrę ” Jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy ” lub „Śpiesz się powoli”. Teraz poznałam siłę tych słów, ale parę strzałów w soje kolana zdążyłam już oddać… Myślę, że właśnie nastał ten czas by w sposób bardziej zdecydowany zacząć rzeźbić w głowie plany tego co przed nami. Zdarzają się coraz częściej długie podróże przez zakola internetowych dróg. Trafiam wówczas w piękne miejsca które inspirują i zachwycają swoją prostotą i nieodpartym, wiejskim urokiem…

seart
foto: SEART/homify.pl

Wielokrotnie rozmawialiśmy między sobą o tym jak ma wyglądać nasz dom, jakie materiały powinny znaleźć się na ścianach a jakie na podłodze. Choć podobają się nam różne stylistyki dekorowania wnętrz to najbliżej nam do tych wiejskich. W końcu dom położony jest na wsi, otaczają nas pola i rozlewiska. Nie ma sensu silić się na coś odmiennego i niepasującego do zewnętrza – wnętrza będą wiejskie. Drewno, beton, cegła i metal – tak będzie u nas! W ogrodzie pełno kwiatów i wszech otaczającego bzyczenia owadów ( z nimi też nauczymy się syntezy ). Nagromadziliśmy już trochę materiału, który świetnie wpisuje się w naszą koncepcję. Kilkadziesiąt starych bel, parę kubików starych dech. Meble z odzysku zalegają na strychu, lampy poprzemysłowe zdominowały naszą komórkę. Sosnowe drzwi wymontowane z starej kamienicy czekają na soją kolej i drugie życie. Planujemy pozyskać cegły porozbiórkowe z poniemieckich budynków i obłożyć nimi część elewacji. Trochę już tego mamy – chyba się nam uda :)

Casa do Arquiteto - Campos do Jordão 2007

Casa de Arqueiteto/homify.pl

dziurdziaprojekt2 dziurdziaprojekt3

dziurdziaprojekt

dziurdziaprojekt/homify.pl

lof szczecin

loft szczecin/homify.pl

HUMPHREY MUNSON

humphrey munson/homify.pl

BONGIANA ARCHITETTURE

BONGIANA-ARCHITETTURE/homify.pl

INNENDESIGNER KEMPER & DÜCHTING GMBH

INNENDESIGNER KEMPER & DÜCHTING GMBH/homify.pl

grupa bio 3

grupa bio 3/homify.pl

W każdym z powyższych zdjęć jest coś, co nas urzekło – materiał, faktura, dzbanek czy kolor. Zaczyna się najprzyjemniejsze – planowanie :) Znów w myślach, ale bardziej optymistyczne ( bo bardziej realna jest jego realizacja ). Już wiem, że będzie ciężko z wiklinowymi kloszami – P. całkowicie odmawia współpracy :/  Wieki temu ( w gimnazjalnych latach ) uczyłam się wikliniarstwa więc chyba postawię go przed faktem dokonanym – poszukam materiału przy rzece, wyplotę formę i mu ją przedstawię. Jak się nie zakolegują to będę miała nową osłonkę do ogrodu ;)

Pozdrawiam :)

 

 

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

17 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website Protected by Spam Master


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.