Chcę wieś! Moje rozmyślania o tym co przed nami.

dziurdziaprojekt2

Przez ostatni rok unikałam pięknych wnętrz – za każdym razem niepotrzebnie się nakręcałam na działanie celem jak najszybszego wprowadzenia się do siebie. Owocowało to głównie w moje złe decyzje a u Przemka w ból głowy spowodowany moim marudzeniem. Nie bez powodu dziadkowie powtarzali mi jak mantrę ” Jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy ” lub „Śpiesz się powoli”. Teraz poznałam siłę tych słów, ale parę strzałów w soje kolana zdążyłam już oddać… Myślę, że właśnie nastał ten czas by w sposób bardziej zdecydowany zacząć rzeźbić w głowie plany tego co przed nami. Zdarzają się coraz częściej długie podróże przez zakola internetowych dróg. Trafiam wówczas w piękne miejsca które inspirują i zachwycają swoją prostotą i nieodpartym, wiejskim urokiem…

seart
foto: SEART/homify.pl

Wielokrotnie rozmawialiśmy między sobą o tym jak ma wyglądać nasz dom, jakie materiały powinny znaleźć się na ścianach a jakie na podłodze. Choć podobają się nam różne stylistyki dekorowania wnętrz to najbliżej nam do tych wiejskich. W końcu dom położony jest na wsi, otaczają nas pola i rozlewiska. Nie ma sensu silić się na coś odmiennego i niepasującego do zewnętrza – wnętrza będą wiejskie. Drewno, beton, cegła i metal – tak będzie u nas! W ogrodzie pełno kwiatów i wszech otaczającego bzyczenia owadów ( z nimi też nauczymy się syntezy ). Nagromadziliśmy już trochę materiału, który świetnie wpisuje się w naszą koncepcję. Kilkadziesiąt starych bel, parę kubików starych dech. Meble z odzysku zalegają na strychu, lampy poprzemysłowe zdominowały naszą komórkę. Sosnowe drzwi wymontowane z starej kamienicy czekają na soją kolej i drugie życie. Planujemy pozyskać cegły porozbiórkowe z poniemieckich budynków i obłożyć nimi część elewacji. Trochę już tego mamy – chyba się nam uda :)

Casa do Arquiteto - Campos do Jordão 2007

Casa de Arqueiteto/homify.pl

dziurdziaprojekt2 dziurdziaprojekt3

dziurdziaprojekt

dziurdziaprojekt/homify.pl

lof szczecin

loft szczecin/homify.pl

HUMPHREY MUNSON

humphrey munson/homify.pl

BONGIANA ARCHITETTURE

BONGIANA-ARCHITETTURE/homify.pl

INNENDESIGNER KEMPER & DÜCHTING GMBH

INNENDESIGNER KEMPER & DÜCHTING GMBH/homify.pl

grupa bio 3

grupa bio 3/homify.pl

W każdym z powyższych zdjęć jest coś, co nas urzekło – materiał, faktura, dzbanek czy kolor. Zaczyna się najprzyjemniejsze – planowanie :) Znów w myślach, ale bardziej optymistyczne ( bo bardziej realna jest jego realizacja ). Już wiem, że będzie ciężko z wiklinowymi kloszami – P. całkowicie odmawia współpracy :/  Wieki temu ( w gimnazjalnych latach ) uczyłam się wikliniarstwa więc chyba postawię go przed faktem dokonanym – poszukam materiału przy rzece, wyplotę formę i mu ją przedstawię. Jak się nie zakolegują to będę miała nową osłonkę do ogrodu ;)

Pozdrawiam :)

 

 

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

14 Comment

 1. Marzenia się spełniają… Kiedyś też marzyłam o domku na wsi – dziś mieszkam :-) Dlatego buduj swoje marzenia i wierz w ich realizację. Będzie dobrze, jeśli dostatecznie będziesz zdeterminowana. Trzymam kciuki ;-)

  1. Na szczęście nie marzę w pojedynkę :) Gdy ja opadam z sił Przemek wyciąga mnie za ręce z chandry i odwrotnie. W dwójkę jest łatwiej. Cieszę się, że udało Ci się spełnić własne marzenia! Chciałabym dołączyć do Ciebie już w tym roku odhaczając na mojej liście „domek na wsi” :)

 2. Piękne te wnętrza na zdjęciach! Cele są po to by je realizować! Powodzenia! :)
  Kachna

  1. I Tobie tego życzę – by remont zakończył się szybko i bez zbytniego obciążania budżetu :) Damy radę !

 3. Życzę tak pięknych wnętrz! Zdolni jesteście to dacie radę!

  1. Moja kochana optymistka! :*

 4. Będzie pięknie. Swojsko i pięknie :)
  U nas idą zmiany.. raczej wolno… ale idą… będzie (mam nadzieję) stara cegła i dużo drewna :D

  Pozdrawiam,
  Anna

  1. U Was idą wolno? Ania nie zawstydzaj mnie – u Was co chwila coś się zmienia i pięknieje! To jest Wasz rok pełen zmian więc nie narzucajcie sobie zbytniego tempa – i tak macie masę spraw na głowie :) Buziaki!

 5. Wiejsko i sielsko. Och lubię takie klimaty! Z pewnością będzie pięknie i swojsko. Widać, że u Was się dzieje, u nas jeszcze troszkę musimy poczekać, ale widać już swiatełko w tunelu.
  Pozdrawiam,
  Agata

  1. Wiesz jak to jest – zieleń po drugiej stronie płotu u sąsiada jest bardziej zielona ;) Niebawem ruszycie z kopyta i znając życie skończycie jeszcze przed nami :) Pozdrawiam!

 6. Wieś w takim wydaniu i mnie się podoba, bo jest z klasą. A Wam życzę powodzenia w pogoni za marzeniami i pragnieniami:) Pozdrawiam.

  1. Wieś śpiewa i tańczy :)))) Robi się tu pięknie ( bo zielono ) Jakoś tak przyjemniej :)
   Dzięki za dobrą wiarę! Pozdrawiam! :)

 7. Urokliwe meble – mają duszę :)

 8. Jak dla mnie nieco za bardzo „wiejsko” ale życzę powodzenia! Jestem pewna, że będzie tak jak zaplanowaliście.

Dodaj komentarz

Website Protected by Spam Master


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.