Boazeria angielska w sypialni.

d

Wracam po długim czasie z wpisem, który powinien znaleźć się tu w lutym. Wówczas wykonałam w sypialni twór, który w wdzięczny sposób w mowie potocznej nazywa się ” boazeria angielska ” lub ” lamperia „.  Jest to ten typ dekoracji, który bez problemu samodzielnie wykona każda kobieta . Temat wdzięczny i zasługujący na dłuższe rozwinięcie.

 

 

Po tak długim  czasie nie do końca wiem jak zacząć, zwykłe ” Hej hej! ” raczej nie wystarczy. Być może jakaś mała garstka z Was zauważyła że mnie tu nie ma – blogasek zamarł, FB również. Nie oznacza to, że zrezygnowałam z prowadzenia tego miejsca – oj nie! Potrzebowałam czasu na wyzerowanie myśli i spokojnego zastanowienia się w którym kierunku zmierzam. Blog nigdy nie miał być celem samym w sobie a jedynie moim otwartym miejscem w sieci. Miejscem w którym będę pokazywać nasz dom, naszą małą komórkę społeczną, nasze podejście do życia. Bez spiny i terminarza. Wracam więc po paru miesiącach i chyba jednak zacznę od początku… Hej hej !

Tyle słowem wstępu :)

 Lamperia w tym wykonaniu to tzw boazeria angielska. Ta w naszym wydaniu nie jest w 100% boazerią, jest raczej jej imitacją, a w naszym domu ma pełnić jedynie funkcję dekoracyjną. Bez problemu wykonacie ją w jeden dzień przy niskich nakładach$$$ i czasowych. Naszą wykonałam z klejonki sosnowej i styropianowej listwy przy sufitowej.  Całość kleiłam na klej w tubie. Wszystko pomalowałam zwykłą farbą do ścian ( Śnieżka satynowa ).

Tak obecnie wygląda nasza sypialnia :

a

c

g

Tak prezentowała się sypialnia przed wykonaniem lamperii….

przed

…. a tak na etapie remontu :D

yt

Chcę pokazać Wam film pokazujący wnętrze naszego domu. Powstał on z okazji 5000 subskrybentów na naszym kanale YouTube :) Zapraszam do nas :)))

 

 Pozdrawiam!

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

20 Comment

 1. Blog robi niesamowite wrażenie :) Wiele tu inspiracji i pomysłów. Pozdrowienia

 2. Wow, super efekt!! I ten kolor!! Sypialnia nabrała charakteru. Właśnie planuję coś podobnego u siebie i zastanawiałam się, jak będzie wyglądać taka lekko „oszukana” boazeria, z gołą ścianą pomiędzy listwami. Mówisz, że w jeden dzień da radę to ogarnąć?

 3. Mnóstwo inspiracji i pomysłów super blog na 100% będę tutaj zaglądać :) Ja też ostatnio postanowiłem odświeżyć moją sypialnie i ścianę z łóżkiem obiłem blachą nierdzewną. Wygląda to mega nowocześnie mam wrażenie że nawet optycznie troszkę powiększyło pomieszczenie.

 4. Boazeria angielska wygląda znakomicie :) Blog pełen inspiracji. Pozdrowienia

 5. Świetny blog. Bardzo lubię blogi tego typu. Jestem pod wrażeniem.

 6. Miejsce pełne pozytywnej energii :) Widać, że blog prowadzony jest z sercem. Pozdrowienia

 7. piękne wnętrze :)

 8. Inspirujący wpis. Pozdrawiam

 9. Ciekawy pomysł! Piękny efekt końcowy.

 10. Nadaje charakter wnętrzu

 11. Świetnie to wygląda

 12. Super efekt, widać że włożono w to dużo pracy :)

 13. Świetne rozwiązanie. Boazeria angielska to był strzał w dziesiątkę :)

 14. Świetny blog. Bardzo lubię blogi tego typu. Jestem pod ogromnym wrażeniem.

 15. Fajny efekt końcowy :)

 16. bardzo ładnie się to prezentuje

 17. Wydawałoby się, że boazeria nie jest już modna. Jednak wystarczy ją odpowiednio zaaranżować, przerobić, można dodać sztukaterię i mamy zupełnie coś nowego, co nie przypomina boazerii z prlu.

 18. Ciekawy efekt końcowy muszę przyznać. Warto zastosować coś takiego w sypialni.

 19. Mi również bardzo podoba się taka aranżacja.

 20. Boazeria angielska to przepiękny element dekoracji. Myślę, że go wykorzystam do wykańczania mojego nowego mieszkania na Milanówku.

Dodaj komentarz

Website Protected by Spam Master


This blog is kept spam free by WP-SpamFree.